Туристичний клуб 'Опришок'

Екскурсія в село-привид Буркут на мінеральні води
Екскурсія в одне з найвіддаленіших сіл Верховинського району - село-привид Буркут.

Це село відоме джерельною, мінеральною водою типу "Єсентукі", "Боржомі", яка називається "Буркут", що означає кисла, винна вода. Саме від неї походить назва села. В 1901 році саме тут проживала Леся Українка, яка 40 днів лікувалась цією водою. Тут вона написала цілий цикл поезій. Двічі Лесю Українку тут відвідував Іван Франко, який пригощав її власноруч зловленою фореллю.

с. Буркут найдавніша Австро-Венгерська бальнеологічна здравниця. Найкращі свої часи Буркут-курорт пережив у 20-ті роки 19 століття. В ті часи було збудовано коло 18 вілл, австро-венгерська знать поправляла своє здоров"я лікувальною, мінеральною водою. Курорт був зруйнований австрійським військом у 1848 році під час придушення революційних заворушень в імперії.

У 80-тих роках 19 століття курорт ожив, але його розвиток було перервано Першою світовою війною. Планувалось прокладання дороги Гринява-Копілаш, але це так і залишилось в планах. Основний потік відпочиваючих добирався на курорт традиційним плаєм з с. Гринява через перевал Ватонарка та полонину Луковиця.

 

Після Першої світової війни с. Буркут опинилось в володінні Панської Польщі, яка відновила фунціонування курорту і налагодила бутилювання мінеральної води в скляну тару.

З початком Другої світової війни, Польща як держава припинила своє існування і курорт зник разом з нею.

В часи СРСР курорт не відновлювали, але бутилювання мінеральної води було продовжено і вона постачалась в торгові точки Верховинського району, а також малими партіями поставлялась в Кремль.

Саме село було перетворено в лісорубський та сплавний вузол. Бараки для лісорубів були побудовані на місці величезного військового цвинтару загиблих в Першій світовій війні, який зрівняли з землею бульдозерами.

На даний час в селі немає жодного жителя, є тільки лісництво, приватний відпочинковий комплекс і один будинок в якому літом проживають грибники. Завод в якому бутилювали мінеральну воду не функціонує, обладнання розібрано. Бараки лісорубів, пекарня, пошта і столова стоять напівзруйновані.

Воду відпочиваючі набирають з спеціально облаштованого джерела.

Вище за 300 м від головного джерела знаходиться автентичне джерело з якого особисто пила воду Леся Українка.

с. Буркут знаходиться на відстані 70 км від смт. ВерховинаОбновлен 06 апр 2016. Создан 29 янв 2014  Комментарии       
Всего 1, последний 6 мес назад
bukovel-2017-12 24 мая 2018 ответить
http://livesurf.ru/promo/121886
Раскрутка сайта
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником
16854960

Интернет реклама УБС